Kobiece perfumy na prezent – trudny wybór


Częstym prezentem dla kobiety są perfumy. Zupełnie inna kwestią jest ich dopasowanie i fakt, czy prezent okazał się trafiony. Wbrew pozorom nie jest łatwo kupić właściwe perfumy dla kobiety, zwłaszcza gdy jej nie znamy zbyt dobrze. Bardzo często perfumy wybieramy na podstawie wyglądu ich opakowania, marki, nazwy czy też ceny, o wiele rzadziej zwracając uwagę na skład, trwałość, dominującą nutę zapachową itp. właściwości.

Prezentowy poradnik

Wybierając perfumy warto zdecydować się na to czy mają to być słodkie perfumy damskie, czy też bardziej orientalne, czy o zdecydowanym zapachu z charakterem. Oferta zapachów jest bardzo szeroka od neutralnych i klasycznych zapachów po wyjątkowo oryginalne, ekstrawaganckie lub typowe dla danej grupy zapachów. Planując zakup perfum w prezencie warto podpatrzeć jakich perfum lubi używać kobieta, której chcemy je podarować. Jeśli nie mamy możliwości ustalić marki, konkretnego zapachu wystarczy, że określimy zapach jakim pachnie. To wartościowa wskazówka, bowiem znacznie zawęża krąg potencjalnych zapachów.

Zakupy online kontra wizyta w perfumerii

Coraz częściej lubimy robić zakupy online, co tyczy się również perfum. Jeśli kupujemy perfumy kolejny raz, mamy swój wybrany i ulubiony zapach, wówczas zakupy w Internecie są nie tylko wygodne ale i bywają tańsze. Jeżeli jednak szukamy odpowiedniego zapachu perfum na prezent i zależy nam na tym, aby stosownie dobrać zapach, wówczas warto wybrać się stacjonarnie do perfumerii, gdzie można przetestować zapachy, poradzić się sprzedawcy, obejrzeć opakowanie, a nawet decydując się na zakup zamówić prezentowe opakowanie. Tym samym perfumeria stacjonarna to wciąż niezmiernie potrzebny na rynku punkt handlowy.

Opisy perfum

Zanim kupimy perfumy w tak zwane ciemno dobrze jest zapoznać się z opisem zapachu. Każde perfumy winny posiadać opis głowy, dominującej nuty zapachowej, jak też akcentów zapachowych. Zapachy poza tym na bazie czego zostały skomponowane winny być opisane określeniem czy jest to zapach słodki, czy ostry, kwiatowy, owocowy itp. Tym samym opis perfum pomaga w wyborze perfum i daje pewne wyobrażenie jak będzie prezentować się zapach w rzeczywistości. Większość kobiecych perfum to mieszanka zapachów kwiatowych, ziołowych i owocowych z niewielką dozą piżma, opium, które uchodzą za nuty męskie.

Modne kontra sprawdzone klasyki

Przeglądając ofertę perfum możemy ją w różny sposób sortować, między innymi względem popularności. Zyskamy wówczas wśród pierwszych wyników modne zapachu danego sezonu, które potencjalnie mogą okazać się oczekiwanym prezentem. Można również polegać na sprawdzonych klasykach o wieloletniej renomie i rekordach sprzedaży. Klasyczne perfumy zwykle mają tysiące pozytywnych opinii, wśród których znajdziemy zarówno informacje dotyczące trwałości, kwestii związanych z alergenami itp. W tym miejscu znów dobrze jest mieć wiedzę na temat tego, czy prezent ma trafić do tradycjonalistki, czy też kobiety lubiącej nowości i eksperymenty.