Kancelarie frankowe skutecznie pomagają frankowiczom

Pomoc prawna w sprawach frankowych jest kluczowa w kontekście uzyskania pozytywnego wyroku sądowego. Nie można liczyć jedynie na sąd i jego wolę unieważnienia kredytu frankowego, konieczne jest należyte uargumentowanie i wykazanie, iż umowa kredytowa zawiera wady, klauzule abuzywne, jakie stanowią dostateczną podstawę do unieważnienia jej w całości i uznania zobowiązania za niebyłe.

Zastępstwo procesowe w sprawie frankowej

Zastępstwo procesowe w sprawach przed sądem nie jest obowiązkiem, jednak decydując się na wniesienie pozwu warto o nie zadbać. Co więcej usługi obsługi prawnej nie powinny świadczyć kancelarie prawne z przypadku. Niestety obsługa prawna potrafi sporo kosztować, dlatego rozważając powierzenie swojej sprawy prawnikowi dobrze jest dopytać o sposoby rozliczenia. Rożne kancelarie preferują różne metody naliczania opłat,, czy to jako abonament miesięczny, czy od wykonanej czynności. Na rynku dostępnych jest wiele wyspecjalizowanych kancelarii, które posiadają wiedzę z zakresu przepisów regulujących kwestie kredytów frankowych, jak też wiedzę dotycząca aktualnego stanu prawnego i orzecznictwa. Ponadto kancelarie frankowe dbają o terminowość czynności procesowych. Wbrew powszechnej opinii nie tylko topowe kancelarie wygrywają w sądach. Z pewnością zbyt tanie usługi kancelarii winny być ostrzeżeniem by nie do końca ufać jakości usług obsługi prawnej, jednak tanio nie znaczy że nieskutecznie.

Wstępne analizy i kalkulacje

Zanim zdecydujemy się na wystąpienie z pozwem warto skalkulować koszty, a przede wszystkim sprawdzić czy w naszym przypadku jest możliwe unieważnienie kredytu. Nie każda umowa posiada klauzule abuzywne, niektóre kredyty frankowe wyroki ciężko jest unieważnić z powodu konstrukcji zapisów. Zdarza się, iż nie można wnieść pozwu z uwagi na podpisaną ugodę z bankiem w toku trwania kredytu. Warto przeliczyć również kapitał spłacony i pozostały do spłaty. Jeśli okaże się, iż mimo unieważnienia przy rozliczeniu musimy sporo dopłacić warto się na to przygotować.

Wstępna analiza ryzyka i możliwości unieważnienia wykonywana jest przez kancelarię frankową odpłatnie, jednak bez dalszych zobowiązań. A często opłata za analizę prawną jest anulowana, kiedy decydujemy się na obsługę prawną sprawy frankowej przez te sama kancelarię. Chcąc mieć pewność ryzyka warto poddać analizie umowę kredytową w kilku kancelariach.

Kalkulator kredytowy cię przekona

Kalkulator kredytowy nie oblicza kosztów, ale wstępnie liczy korzyści z ewentualnej wygranej. Korzystanie z kalkulatorów jest bezpłatne i zazwyczaj dostępne na stronach internetowych kancelarii prawnych oferujących swoje usługi w sprawach frankowych. To w zasadzie pierwszy krok jak winniśmy wykonać myśląc o sprawie w sądzie i walce z bankiem o unieważnienie swojego kredytu. Bezsprzecznie to zachęta do podjęcia próby wygrania z bankiem swoich praw. Oczywiście decyzja nie powinna być podejmowana byt pochopnie, zwłaszcza gdy chodzi o wybór kancelarii frankowej. Na tym etapie dobrze jest kierować się nie tylko ceną, czy lepszymi rokowaniami w kalkulacji ryzyka, ale opinią kentów, renomą, ilością wygranych sporów itd.